Hlavní obsah

Jak lépe zhodnocovat peněžní prostředky?

Na osvědčené tipy a triky, jak lépe hospodařit s penězi, jsme se ptali Heleny Havlové, osobní bankéřky ČSOB v Domažlicích.

Jak lépe zhodnocovat peněžní prostředky?

Co byste doporučila lidem, kteří přemýšlejí o tom, jak co nejlépe nakládat s penězi?
Bude to možná znít jako klišé, ale doporučuji lidem, aby si našli čas zamyslet se, zda některé položky svých výdajů nemohou snížit a jaké částky by měli začít pravidelně ukládat tak, aby měli dostatečnou rezervu pro případ neočekávaných a náhlých výdajů, dostatek peněz na stáří, ale také, aby své peníze co nejlépe bezpečně zhodnotili. Důležité je přitom nesázet pouze na jednoho koně, ale rozdělit peníze mezi více produktů, které se chovají odlišně.

Jaké produkty máte na mysli?
Mám-li hovořit o nabídce ČSOB, určitě bych jako jednu z možností pohotovostní rezervy v případě neočekávaných událostí doporučila ČSOB Spořicí účet s prémií. Jeho výhodou je, že je stejně dostupný jako běžný účet, tedy že umožňuje s uloženými penězi kdykoli volně disponovat, ale nabízí vyšší zhodnocení vložených prostředků. Z těch dalších bych ráda upozornila na zajištěný fond Global Partners ČSOB Fixovaný click 14. Jeho zajímavostí je, že v prvním roce přinese 4 % zhodnocení a v následujících letech až 32 %. Jednotlivé výnosy se sčítají, takže během investičního období, které zde činí 5 let a 7 měsíců, může maximální výnos jednorázové investice ke dni splatnosti dosáhnout až 36 % při zajištění 4 % minimálního výnosu.*

Většina Čechů je ale, co se týče investování, dost konzervativní…
Ano. Ale například právě prostřednictvím zajištěných fondů se nám daří peníze našich klientů bezpečně zhodnocovat. Pro klienty, kteří hledají vyšší výnosy, je vhodný i KBC Master fund ČSOB Multi Invest. Atraktivitu tohoto fondu zvyšuje i skutečnost, že se jeho složení mění podle aktuálního stavu trhů tak, aby co nejúčinněji pečoval o investice klientů.*

Co má dělat člověk, který má o investování do fondu zájem?
Doporučila bych mu sjednat si na kterékoli pobočce ČSOB schůzku s našimi poradci. Ti jsou k dispozici všem našim klientům. Jde o profesionály, kteří mají dokonalý přehled o dění na finančním trhu.

*Pro zajištěné fondy platí, že hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Odhady výnosů fondů nezaručují výkonnost v budoucnu. Vyplacená částka může být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Vyplacení vložené investice a výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu a je podmíněno splněním závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů, které jsou v portfoliu fondu. Tyto strany jsou vybírány na základě rozsáhlých analýz a jejich výsledky jsou průběžně hodnoceny předními týmy specialistů. Pro ostatní fondy platí, že hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacení vložené investice a výnosu není zajištěno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků