Hlavní obsah
Jiří Dienstbier

Dienstbier: Prezidentské volby jsou příležitostí ke změně. Je však nutné porazit Zemana s Fischerem

Jiří Dienstbier odpovídal na otázky týkajících se prezidentské amnestie. V rozhovoru je označil za dárek Václava Klause jeho kamarádům a své hlavní konkurenty Zemana s Fischerem za pokračovatele klientelistické politiky současného prezidenta.

Jiří Dienstbier
Dienstbier: Prezidentské volby jsou příležitostí ke změně. Je však nutné porazit Zemana s Fischerem

Jaký je Váš názor na amnestii, kterou na Nový rok vyhlásil prezident Václav Klaus?

Amnestie je výsměchem všem občanům. Klaus tímto krokem v podstatě zametá stopy za sebou a za svojí premiérskou a prezidentskou érou, které přinesly rozkvět korupce a další ekonomické kriminality. Jinak si nelze vysvětlit, že tyto činy nejen že nebyly z amnestie vyloučeny, ale právě naopak se zdá, že jejich pachatelům byla přímo ušita na míru.

Budete v případě Vašeho zvolení udělovat amnestie?

Práva udělit amnestii bych nevyužil. Pokud, tak využiji právo udělit milost konkrétní osobě a to jen ze závažných humanitárních důvodů, jako je zdravotní stav.

Jako další změnu by od Vás mohli občané v případě zvolení očekávat?

Občané České republiky si po deseti letech konečně zaslouží prezidenta, který není napojen na podezřelé klientelistické struktury. Je pro to však potřeba porazit Jana Fischera a Miloše Zemana, pokračovatele tohoto stylu politiky. Na prezidenta by prostě neměli mít vliv lidé typu Šloufa či Chrenka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků