Hlavní obsah

Design dveří ovlivňuje světlo a barvy v bytě

Interiérové dveře představují díky velké ploše a častému užívání výraznou součást interiéru. Barevný dekor a prosklení dveří proto mají nejen estetickou, ale i praktickou roli. Doslova režírují hru světla a stínu v bytě.

Design dveří ovlivňuje světlo a barvy v bytě

Časem prověřené zkušenosti potvrzují, že světlejší odstíny dveří interiér odlehčují a opticky zvětšují, proto se doporučují především do menších prostor, panelákových bytů apod. Naopak tmavší odstíny byt zmenšují.

Barvu dveří promýšlejte i s ohledem na to, zda chcete nechat vyniknout například obrazy, květiny či nábytek. Výraznější interiérové dveře na sebe strhávají pozornost. Pro barevné sladění dveří a zárubní především s podlahou a stěnami lze doporučit volbu podobných (ne stejných) odstínů, atraktivní může být ale i kontrast světlejší podlahy a tmavších dveří.

Společnost SOLODOOR nabízí bezpočet kombinací barevného designu a povrchových úprav. Vedle „klasických“ dekorů, jako například dub, buk, ořech, třešeň či javor, má v sortimentu i exotičtější bambus, eben nebo nově dub příčný, dub casino a coco bolo.

Prosklení dveří interiér odlehčí, projasní a šetří i náklady na svícení. Velkorysejší prosklení se hodí do kuchyně, obývacího pokoje, pracovny, ale i chodby. Matné sklo se uplatní i u koupelen či toalet, kde vyžadujeme větší intimitu. U dětských pokojů je kvůli bezpečnosti lepší volit dveře pouze s prosklenou horní třetinou či polovinou. I v případě dveřních skel je nabídka SOLODOOR široká. Vedle tradičních čirých skel jde například o varianty činčila, kůra, Satinato, Grossfield a řadu dalších. Velmi módní jsou skla s vypískovanými grafickými motivy.

Užitečným pomocníkem při výběru povrchu, dekoru a prosklení dveří je takzvaný konfigurátor na adrese www.solodoor.cz. Nabízí skvělé vizualizace, takže již v počítači velmi reálně vidíte, jak volba prosklení a dekoru ovlivní celkový vzhled dveří. Na www.solodoor.cz můžete ty správné dveře vybírat v klidu domova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků