Hlavní obsah
Chcete úvěr? Nenaleťte!

Chcete úvěr? Nenaleťte

Potřebujete půjčit peníze a nevíte, kde si vzít nejvýhodnější úvěr? Nejlépe si vyberete s pomocí úvěrové kalkulačky, ale pozor, ne každá uvádí veškeré klíčové informace včetně možnosti odpuštění splátek. Musíte vybírat opravdu pečlivě!

Chcete úvěr? Nenaleťte!
Chcete úvěr? Nenaleťte

Jsou úvěrové kalkulačky spolehlivé?

Internetové srovnávače a kalkulačky využívá stále více lidí. Díky nim mohou snadno, rychle a přehledně porovnat jednotlivé nabídky a získat nejvýhodnější ceny. Počet kalkulaček ale neustále narůstá, ne všechny jsou spolehlivé, a pokud chcete získat opravdu nejvýhodnější úvěr, musíte vybírat mezi těmi prověřenými, jinak by se vám půjčka mohla výrazně prodražit.

Jaké údaje by měla kalkulačka uvádět?

  • Kolik zaplatíte celkem
  • Výši poplatků
  • Počet a výši splátek
  • Možné slevové akce, jako například odpuštění splátek
  • RPSN – náklady spojené s úvěrem, které zákazník zaplatí


Co lze úvěrovou kalkulačkou spočítat?

Pomocí úvěrové kalkulačky můžete zjistit jednak pro vás nejvýhodnější novou půjčku (když potřebujete půjčit peníze a žádný úvěr zatím nemáte), dále refinancovanou půjčku (pokud máte například pocit, že ve stávající bance platíte vyšší úroky a poplatky, než nabízí konkurence) a v neposlední řadě počet odpuštěných splátek v případě, že budete půjčku řádně splácet, díky čemuž můžete ušetřit významnou část prostředků.

Přehlednou a prověřenou úvěrovou kalkulačku najdete například ZDE.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků