Hlavní obsah
Vyražte s námi na hory i vy!

Chcete na horách ušetřit? Vyrazte před hlavní sezonou

Lyžování na českých horách může pořádně zacloumat s rodinným rozpočtem. Ubytování, stravování, skipasy – a hned jste na několika tisících za několikadenní pobyt. Pokud chcete ušetřit, pak vyrazte na hory před začátkem hlavní sezony.

Vyražte s námi na hory i vy!
Chcete na horách ušetřit? Vyrazte před hlavní sezonou

„Oficiálně zimní sezona startuje zhruba v polovině prosince. Dle sněhových podmínek jsou vleky v provozu většinou už o měsíc dřív,“ hlásí vlekaři a hoteliéři z Krkonoš. Stejné datum zní i ze Šumavy. Za plné ceny se bude lyžovat a bydlet do poloviny března, pak opět začne takzvaná vedlejší sezona a ceny půjdou dolů.

„Nikde ale nemáte jistotu, že na konci března ještě bude sníh, proto je lepší, pokud chcete ušetřit, s lyžovačkou neotálet, a vyrazit před hlavní sezonou na konci listopadu, levněji pořídíte nejen permanentky na vleky, ale o poznání lacinější jsou i horské hotely“ radí ještě.

Šumava

První nedočkavci ušetří
Loni se v Česku začalo lyžovat zhruba v polovině listopadu. Vlekaři uměle zasněžují od okamžiku, kdy se teploty stabilně drží pod bodem mrazu. Hoteliéři v tu chvíli vyhlížejí první nedočkavce, kteří chtějí vyzkoušet první sníh a užít si střediska bez front. Navíc za příznivější ceny – a to jak za ubytování a stravování, tak za permanentky.

Špindlerův Mlýn

Rozdíly v cenách skipasů jsou značné
Cena několikadenní permanentky v hlavní sezoně může být až o šest set korun vyšší než lístku se stejnou platností v sezoně vedlejší. V Krkonoších ušetříte na denním skipasu obvykle stokorunu, u třídenního lístku je úspora zhruba 300 korun, týden ve vedlejší sezoně vyjde o pětistovku levněji. Ještě větší rozdíly jsou na šumavském Špičáku – u pětidenní je rozdíl 450 korun, u týdenní šest set.

Nejoblíbenější českou lyžařskou destinací jsou krkonošská střediska. Pec pod Sněžkou, Harrachov a Špindlerův Mlýn, proslavený bujarým nočním večírkovým životem, jsou synonyma pro kvalitní sjezdovky a nejlepší zázemí pro lyžaře v Česku – a to nejen na svahu, ale i mimo něj. „Lidé si dnes chtějí po celodenním lyžování odpočinout a vyžadují, aby měl hotel wellness zázemí,“ říká jeden z hoteliérů. Standardem tak jsou hotelové relaxační zóny, wellness a fitness centra nebo bazény, kam mohou jít klienti protáhnout namožené svaly.

O jejich pohodlí se stará kuchařský personál, který vyvařuje jak v duchu tradiční české kuchyně, tak podle zajímavých receptů i z jiných oblastí. Na relax zase dohlédnou odborníci přes masáže – ať už klasické, speciální voňavé nebo třeba za pomoci lávových kamenů.

Horec

Předvánoční oddych
Část těch, kteří v druhé půlce listopadu a na začátku prosince na hory vyrážejí, bere pobyt jako únik před každodenním stresem a jako poslední hluboký nádech před každoročním předvánočním shonem. I na ně hotely pamatují a nabízejí speciální předvánoční balíčky, jejichž součástí je třeba vstup do wellnessu, popřípadě některé jeho procedury zdarma.

Proč jet na hory před začátkem hlavní sezony?

Dovolená na lyžích mimo hlavní sezonu má nesporné výhody:

•    rodinu stojí řádově o několik tisíc méně. Levněji vyjdou nejen permanentky, ale často i ubytování, jehož cena s blížícím se koncem roku stoupá
•    na sjezdovkách je méně lidí, fronty u vleků minimální
•    hotely už jsou na lyžaře perfektně připravené, nabízejí služby v takovém rozsahu jako v hlavní sezoně
•    v rámci některého ze speciálních předvánočních balíčků můžete pobyt na horách propojit s voňavými wellness procedurami, které jsou buď úplně zdarma, nebo s výraznou slevou

Připravený na start nové sezony je i šumavský Špičák. Tady v průběhu října rozšířili podstatnou část sjezdovek. Některé až dvojnásobně. Na svahu tak bude ve vedlejší sezoně ještě víc místa. „Pobyt mimo hlavní sezonu je ideální i pro lyžaře začátečníky,“ tvrdí instruktor lyžování. „Nestresují je haldy lidí na sjezdovce, ani fronty a tlačenice u vleků.“ I tady stojí velká část hotelů přímo na sjezdovce, nebo v její bezprostřední blízkosti. Zároveň v čisté a doposud nezničené přírodě. Na rozdíl od hotelů ve Špindlu, z kterých je to kousek do víru nočního života, tady turisty nic a nikdo neruší z klidu a pohody. Nedávno otevřená wellness zázemí v některých hotelech pak turistům obvykle dají zapomenout na každodenní starosti. Vždyť komu by se chtělo v aromatizovaných parních lázních nebo při masáži myslet na shon v práci.

OREA Vital Hotel Sklář
Krkonošský hotel nabízí kromě moderního wellness centra i příznivé ceny ubytování – a to jak v době hlavní sezony, tak mimo ni. Využijte last minute nabídku.

OREA Vital Hotel Sklář

OREA Hotel Horal
Hotel ve Špindlu nabízí wellness zázemí, kvalitní lyžovačku i výhodnou last minute nabídku, která z původní ceny srazí nezanedbatelnou částku.

OREA Hotel Horal

OREA Wellness Hotel Horizont
V zajetí šumavské přírody – i tak by se dal charakterizovat pobyt v OREA Wellness Hotelu Horizont s moderním wellness centrem a bazénem s protiproudem, kde můžete relaxovat.

OREA Wellness Hotel Horizont

FOTO: OREA HOTELS

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků