Hlavní obsah
Ideální lyžování

Češi už koupili přes 50 tisíc zájezdů do Alp

Rok od roku roste počet lidí, kteří vybírají zimní dovolenou už na sklonku léta. Letošní rok dokonce naznačuje, že by zájem Čechů o lyžování v Alpách mohl být rekordní. U lídra trhu zimní dovolené v Alpách si koupilo v září zájezd přes 50 000 lidí.

Ideální lyžování
Češi už koupili přes 50 tisíc zájezdů do Alp

Alpy nejsou nafukovací. A Češi to vědí. Zatímco letní dovolenou ve velkém přímořském letovisku se řada z nich nebojí koupit i pár dní před odletem,v Alpách je situace úplně jiná.

„Kapacity hotelů a apartmánů jsou mnohem omezenější. Stále zkušenější čeští lyžaři navíc vědí, jaké hotely či apartmány leží kousek od sjezdovky a právě ty mizí z nabídky jako první. Když se k tomu přičtou předprodejové slevy, je jasné, proč si u nás každý druhý lyžař koupí zimní dovolenou už během září a října,“ vysvětluje Martin Řimnáč, výkonný ředitel Nev-Damy, největší české zimní cestovky.

Úžasné sjezdovky

Nejvíc Čechů vyrazí do Itálie a Rakouska. Většina na týden. Roste zájem také o zkrácené pobyty.

Sníh, nebo vrácené peníze

Nejen speciální akce a omezené kapacity v Alpách jsou důvodem, proč Češi kupují zimní dovolenou v předstihu. Letos dostanou k zájezdu i garanci sněhu. „To znamená, že pokud by v Alpách nebyl dostatek sněhu a lidé si neužili předvánoční či pozdější jarní lyžování, vrátíme jim peníze,“ uzavírá Řimnáč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků