Hlavní obsah
Správná pneumatika zajišťuje bezpečnost po celé roky Foto: Michelin

Bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení

Vyplatí se šetřit na bezpečnosti? Pneumatika představuje jediný prvek, který zajišťuje kontakt mezi vozidlem a silnicí. Proto stojí za to si uvědomit, jaké parametry má pneumatika na začátku a v průběhu svého užívání.

Správná pneumatika zajišťuje bezpečnost po celé roky Foto: Michelin
Bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení

Při nákupu nových pneumatik se zaměřujeme na porovnání nových produktů, ale největší rozdíly mezi pneumatikami jsou v průběhu jejich užívání.

Pneumatiky se s každým ujetým kilometrem opotřebovávají, což významně ovlivňuje jejich parametry. Z pohledu uživatele je důležité vést dobrý výběr nové pneumatiky správným směrem už od začátku nákupu - vyplatí se zaměřit na prémiové značky, které díky nejvyspělejším technologiím a velkému množství testů zajistí nejlepší možné výkony po nejdelší dobu.

Druhým mimořádně důležitým kritériem je pro uživatele chování pneumatik v průběhu jejich užívání. Jedná se o část života pneumatiky, která nás provází od okamžiku montáže pneumatiky na vozidlo až po její výměnu. Je třeba si uvědomit, že i v nejlepším segmentu existují mezi produkty rozdíly, které mohou být důležité pro konečné rozhodnutí pro nákup.

Michelim Primacy 4

Foto: Michelin

Tuto skutečnost potvrzují testy nových pneumatik a pneumatik s hloubkou běhounu 2 mm, které uskutečnila organizace TÜV SÜD(1).

Brzdění na mokrém povrchu:
Jak v kategorii nových, tak v kategorii opotřebených pneumatik se na mokrém povrchu ukázala jako nejlepší nová pneumatika MICHELIN Primacy 4, která si zachovala efektivní brzdné vlastnosti. U předních konkurentů byla brzdná dráha delší o 0,9 m v případě nových pneumatik a o 2,8 m delší u pneumatik s určitým stupněm opotřebení(1).

Životnost:
Dlouhou životnost pneumatiky MICHELIN Primacy 4 potvrdily testy organizace DEKRA, které prokázaly, že průměrný kilometrový proběh této pneumatiky je o 18 tisíc kilometrů delší než u nejbližších konkurentů(2).

Bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení(3)
MICHELIN je přesvědčený, že pneumatiky musí mít co nejdelší životnost a v průběhu svého užívání musí zachovávat své výkonnostní parametry. Nová pneumatika MICHELIN Primacy 4 tato kritéria splňuje. Byla vytvořena ze speciální směsi pryže a využívá optimalizovaný dezén, který efektivně odvádí vodu pryč z kontaktní plochy i po mnoha letech a značném množství najetých kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků