Nezáleží na tom, jestli bance splácíte předraženou kreditku, kontokorent nebo běžný spotřebitelský úvěr. Sdílená ekonomika dává šanci na nižší úroky u všech druhů půjček. Stačí se zbavit drahé banky a půjčit si na internetu od lidí. Výhodnému refinancování navíc nahrává i situace na finančním trhu.

Jak to funguje?
Úplně jednoduše. Předraženou půjčku bance jednorázově splatíte z peněz, které si půjčíte mnohem levněji od lidí na Zonky (www.zonky.cz). I kdyby si banka účtovala poplatek za předčasné splacení, pořád se to mnohonásobně vyplatí. Splácet sice budete muset i nadále, ale úroky budou výrazně nižší. Na lepší život vám tak každý měsíc zbude víc peněz.

Jak je to možné?
Důvody jsou dva. Úrok na Zonky (www.zonky.cz) je výhodnější díky tomu, že vše probíhá přes internet. Není proto třeba platit drahý nájem poboček a živit armádu bankovních poradců. Další úspora se skrývá v tom, odkud se berou peníze. Na půjčky na Zonky se totiž skládají investoři. Nejsou to ovšem žádní milionáři, ale běžní lidé, kterým po výplatě zbývají peníze. Banky jim na spořicích účtech dávají úroky hluboko pod jedním procentem. Odkazují se na nízké úrokové sazby na trhu a peníze klientů téměř nezhodnocují. Proto se investoři rozhodli svoje prostředky na účet neukládat a raději půjčit jiným lidem. Vydělají o něco více, a navíc vědí, na co budou jejich peníze použity.

Kolik na Zonky zaplatím a jak velkou částku si mohu půjčit?
To záleží na tom, kdo jste a jaký máte příběh. Důležité je především získat si investory. A ty na rozdíl od banky příliš nezajímá, jestli jste zaměstnanec nebo OSVČ. Raději si přečtou, co umíte a jak použijete peníze, o které žádáte. Obecně platí, že většina lidí si na Zonky (www.zonky.cz) půjčuje za úrok nižší než 8,5 procenta. Jsou ale i takoví, kteří se dostanou pod čtyři procenta. Půjčit si na Zonky můžete od 20 do 300 tisíc korun.

Jak o půjčku na Zonky požádat?
Jednoduše a rychle přes internetovou stránku www.zonky.cz. Zadat nezávaznou poptávku stihnete do 10 minut a stačí k tomu dva doklady totožnosti a výpis z internetového bankovnictví. Do pár dnů obdržíte férovou nabídku sestavenou na základě toho, co jste o sobě prozradili. Pokud s ní budete souhlasit, stačí už jen napsat příběh a vystavit ho na takzvané tržiště, kde se bude ucházet o přízeň investorů.

Více informací o tom, jak si převést nevýhodnou půjčku k lidem a ušetřit tak až 50 procent, najdete na Zonky.cz (www.zonky.cz). Vaše otázky ráda zodpoví šéfka služby lucie.tvaruzkova@zonky.cz nebo zavolejte na naši linku péče o zákazníky – v pracovní dny od 8 do 18 hod. na 800 449 999. Zonky. Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.