Hlavní obsah

Zoufalý muž už přes rok škytá každých sedm vteřin

Když se Daniel Clavin z Irska loni v červenci probudil po pánské jízdě, kromě očekávané kocoviny měl i škytavku. Myslel si, že se jí rychle zbaví, ale to se mýlil. Drží se ho totiž už 14 měsíců a v průměru se ozve každých sedm sekund. Celkem už tak má na svém kontě kolem pěti a čtvrt miliónu škytnutí, napsal britský list Daily Mirror.

Zoufalý muž už přes rok škytá každých sedm vteřin

Chronická škytavka 37letému otci dvou dětí značně ztěžuje život. Někdy totiž kvůli ní nemůže vůbec spát a několikrát už dokonce i omdlel. Mnoho nocí už také strávil mimo manželskou postel, aby se jeho žena Susan mohla vůbec vyspat.

„Vůbec netuším, proč u mě vlastně škytavka začala. Tenkrát večer jsem toho vypil trochu víc, ale ne zas tolik, jen pár piv a panáků,“ řekl Clavin.

Zoufalý muž vyzkoušel všechno možné, aby se škytavky zbavil. Přestal pít alkohol, změnil stravovací návyky, bral sedativa, podstoupil endoskopická vyšetření a také CT sken. Dostalo se i na domácí léčbu, to znamená dýchání do sáčku, cukr nebo pití octa. Nic ovšem nezabralo.

Štěstím v neštěstí je, že Clavin může jako softwarový specialista u telefonní společnosti pracovat z domova, a tak nemusel podat v zaměstnání výpověď.

Hledá jakoukoliv pomoc

„Škytavka mi převrátila život naruby. Do určité míry jsem se to naučil maskovat a škytám tiše, ale jakmile na to přestanu myslet, jsou škyty opět hlasité,“ popsal své útrapy.

Dalším na řadě ze zbývajících vyšetření je magnetická rezonance mozku. Clavin se totiž dozvěděl o případu muže z Velké Británie, který trpěl škytavkou po tři roky, a příčinu, jíž byl nádor v mozku, odhalila právě až magnetická rezonance.

„Zoufale hledáme kohokoliv, kdo by nám mohl pomoct, protože ta škytavka nám ničí život,“ řekla Clavinova žena Susan.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků