Hlavní obsah
Zoo Praha se může pyšnit mládětem guerézy pláštíkové. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha

Zoo Praha se těší z nového přírůstku guerézy pláštíkové

Mládě guerézy pláštíkové se narodilo v úterý. Má bílou barvu a krátkou kudrnatou srst, což kontrastuje s jeho rodiči. Návštěvníci jej mohou už nyní vidět v expozici těchto primátů, v dolní části zoologické zahrady na Opičích ostrovech.

Zoo Praha se může pyšnit mládětem guerézy pláštíkové. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha
Zoo Praha se těší z nového přírůstku guerézy pláštíkové

Matkou nejnovějšího přírůstku v Zoo Praha je patnáctiletá samice Lomela. „Po porodu mládě pečlivě očistila a krátce na to už si jej půjčovali i ostatní členové skupiny,“ říká kurátor primátů Vít Lukáš a doplňuje: „Mládě je čilé a už zvědavě zkoumá okolí. Má dobrý úchopový i sací reflex, od matky pije velmi často.“

Mládě guerézy pláštíkové mohou vidět návštěvníci pražské zoo na Opičích ostrovech.

Foto: Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha

Jestli se narodil sameček nebo samice se ale zatím neví. „Pohlaví budeme vědět během několika týdnů nebo měsíců, záleží na tom, kdy se chovatelé k mláděti dostanou,“ vysvětlila Novinkám mluvčí Zoo Praha Alena Šteffelová s tím, že zatím je příliš brzy.

Mládě, jež přišlo na svět 14. listopadu, je 37. v chovu pražské zoo.

Guerézy pláštíkové pocházejí z Afriky a své jméno dostaly podle kontrastní pláštěnky z dlouhých bílých chlupů. Mláďata se jim však rodí čistě bílá. Návštěvníci mají tyto primáty velmi rádi a v Zoo Praha je mohou obdivovat již od roku 1969. Současnou skupinu tvoří samec Katanga, samice Lomela a Lucie a jejich pět mláďat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků