Hlavní obsah
Downing Street č.11 je zřejmě na delší dobu bez domácího mazlíčka. Foto: Profimedia.cz

Známá kočka Sybil z Downing Street zemřela

Sídlo britské vlády osiřelo. Stanice BBC včera oznámila, že pošla kočka Sybil, která se zabydlela na Downing Street krátce po příchodu labouristického premiéra Gordona Browna v roce 2007. A pravděpodobný vítěz příštích voleb, lídr konzervativců David Cameron, přítomnost domácích mazlíčků v brzké době neplánuje.

Downing Street č.11 je zřejmě na delší dobu bez domácího mazlíčka. Foto: Profimedia.cz
Známá kočka Sybil z Downing Street zemřela

Sybil patřila ministru financí Alistairu Darlingovi, jehož rezidencí je číslo 11 na Downing Street, tedy v sousedství čísla deset – sídla premiéra. „Je těžké omezit pohyb kočky, Sybil mohla běhat po obou domech,“ řekl Darlingův mluvčí s tím, že premiér ani jeho žena Sarah s tím neměli problém. Černobílá kočka pošla v pondělí v domě jednoho rodinného přítele.

Sybil byla první kočkou, která se usadila na Downing Street od příchodu labouristů Tonyho Blaira k moci v roce 1997. Jejím předchůdcem byl potulný kocour Humphrey, který do rezidence přišel v roce 1989, kdy v čele vlády byla Margaret Thatcherová a po ní John Major. Humphrey opustil slavnou adresu šest měsíců po Blairově nástupu, skonal v roce 2006.

Cameron, jehož konzervativci udržují před labouristy bezmála 20procentní náskok, se svěřil, že zvířata na Downing Street neplánuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků