Hlavní obsah
Dobytek při krádeži zažil zřejmě nejluxusnější jízdu svého života. Foto: Policie Buchara

Zloději dobytka odváželi zvířata luxusním vozem

Pokud byste se už rozhodli krást dobytek, zřejmě byste si k tomu vybrali vhodné auto, patrně nákladní. Jinak na to šli uzbečtí zloději dobytka, kteří zvířata převáželi Chevroletem Malibu, aby se vyhnuli podezření. Příliš se jim to ale nepovedlo, uzbecká policie je nakonec chytila přímo při činu. Informoval o tom server BBC.

Dobytek při krádeži zažil zřejmě nejluxusnější jízdu svého života. Foto: Policie Buchara
Zloději dobytka odváželi zvířata luxusním vozem

V posledních dnech řešila uzbecká policie množící se případy krádeže dobytka z vesnic okolo Buchary, hlavního města Uzbekistánu. Hojně se ztrácely zejména krávy a ovce. Policistům se nakonec podařilo vystopovat dva podezřelé, píše BBC s odvoláním na uzbecký server uznews.uz.

K překvapení kriminalistů používali zloději nezvyklý dopravní prostředek. Aby se vyhnuli podezření, vybraná zvířata převáželi ve voze Chevrolet Malibu.

Zloděje chytila policie přímo při činu.

Foto: Policie Buchara

Auto sice nepatří k nejdražším vozům, za luxusní by se ale rozhodně označit dalo – zejména v Uzbekistánu. General Motors mají v zemi továrnu, i přesto stojí malibu zhruba stonásobek průměrného uzbeckého platu.

Chevrolet Malibu. Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

Policisté si na zloděje, kteří prý dokonce zvládli v autě převézt i mohutného býka, počkali a chytili je při činu. Výsledkem jsou pak mimo jiné i fotky, které Uzbeky pobavily. „Aspoň ta kráva vypadá šťastně,“ povzdechl si jeden ze čtenářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků