Hlavní obsah
Celá rodina Arorových pohromadě Foto: Profimedia.cz

Žena, kterou lékaři ujišťovali, že přibírá kvůli menopauze, porodila

Když šestačtyřicetiletá Anita Arorová z Londýna přišla k lékaři s podezřením na těhotenství, bylo jí sděleno, ať se ničeho neobává, že jde jen o menopauzu. Žena popsala příznaky jako nevolnosti a přibírání na váze, které lékař automaticky přisoudil nastávajícímu přechodu v jejím životě. Fatálně se však zmýlil, o pět měsíců později Angličanka porodila syna Matthewa.

Celá rodina Arorových pohromadě Foto: Profimedia.cz
Žena, kterou lékaři ujišťovali, že přibírá kvůli menopauze, porodila

Arorová uvedla, že dítě v ní téměř zemřelo, protože podezření na těhotenství poté začala ignorovat a všechny stavy svého těla vnímala jako součást menopauzy. Drobný chlapec přišel na svět komplikovaným porodem předčasně, a to na Boží hod. Dítěti však hrozilo, že nepřežije, jelikož nastaly problémy s placentou.

Novopečená maminka, která má již 15letého syna Neila a 13letou dceru Kamyu nyní zvažuje, že na lékaře podá žalobu. „Před pěti měsíci jsem jim řekla, že mám podezření na těhotenství. Přestala jsem menstruovat a začala jsem přibírat na váze. Zeptala jsem se, zda je to možné, ale řekli mi, abych se nebála, že je to prostě věkem,“ řekla Arorová.

Z původní verze, která zněla předčasná menopauza, se vyklubal syn.

Foto: Profimedia.cz

Když se v červenci u ženy objevily známé příznaky jako při těhotenství, myslela si, že jsou spolu s manželem na početí dítěte již staří, ale přesto lékaře navštívila. Místo toho, aby bylo podezření vyloučeno či potvrzeno, diagnóza zazněla ihned, a to předčasná menopauza.

Arorová přemýšlela, že by si koupila těhotenský test, ale nakonec jí to přišlo zbytečné, když jí lékař s jistotou sdělil, že se nemusí obávat. Další možnost, kdy se dalo zjistit, že je žena těhotná, bylo v září, kdy lékaři Angličanku léčili se žlučníkovými kameny, tenkrát dokonce použili na její břicho ultrazvuk, přesto si dítěte uvnitř nevšimli.

Intuice však 23. prosince ženu dovedla opět ke svému praktickému lékaři a tentokrát trvala na vyšetření. „Seděla jsem na gauči a bylo mi opravdu zle, to byla poslední kapka,“ řekla Arorová. Poté se dozvěděla, že její předtucha byla pravdivá a lékař ji poslal rovnou na ultrazvuk.

Matthew nevážil po porodu ani kilogram.

Foto: Profimedia.cz

„Kdybych čekala ještě den, bylo by mé dítě mrtvé. Je to můj vánoční zázrak,“ řekla maminka, která musela rodit císařským řezem. Kvůli nesprávné funkci placenty totiž dítě nemělo potřebné živiny a hladovělo, po narození vážilo necelý kilogram. Nyní se však má malý Matthew podle slov maminky čile k světu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků