Hlavní obsah
BEZ KOMENTÁŘE: Želva se převrátila na krunýř a dál se věnovala jídlu Foto: Reuters

Želva pohodářka se dál nerušeně cpala, i když se převrátila na krunýř

Veterinářka Heather A. Bjornebová se zvířatům věnuje v práci i doma. Zná tedy detailně jejich chování. Jedna její želva jí však minulý týden vyrazila dech. Majitelka ji našla, jak se v poklidu cpe okvětním lístkem, a to i přesto, že leží převrácená na krunýři, uvedla agentura Reuters.

BEZ KOMENTÁŘE: Želva se převrátila na krunýř a dál se věnovala jídlu Foto: Reuters
Želva pohodářka se dál nerušeně cpala, i když se převrátila na krunýř

„Nejez vleže, zaskočí ti,“ říkávají často matky svým dětem. Želva zelenavá, kterou chová její majitelka spolu s jinými zvířaty a dalšími 32 želvami ve svém domě v arizonském Chandleru, však tento mýtus - alespoň u svého druhu - popřela. Poté, co skončila na zádech, dál nerušeně bez problémů jedla.

Podle Bjornebové k podobným incidentům, kdy se želva nechtěně převrátí, dochází poměrně často. Už v mládí se však tito plazi učí, jak se dostat zpátky na všechny čtyři.

BEZ KOMENTÁŘE: Obětavá želva pomohla své kamarádce zpátky na nohy

Veterinářku apetit želvy zaujal natolik, že její počínání natočila. Po chvilce ji ale obrátila na nohy, aby mohla normálně se svými sourozenci dosnídat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků