Hlavní obsah
Chytání dikobraza, který utekl z plzeňské zoo Foto: Záchranná stanice živočichů v Plzni

Ze zoo v Plzni utekl dikobraz, šofér si ho spletl s divočákem

Deset dní byl na útěku chovanec plzeňské zoologické zahrady, dikobraz srstnatonosý. Plzeňští ochránci zvířat se ho ve středu odpoledne snažili lapit. Schoval se jim do nory, odkud ho museli doslova vykopat. To se jim podařilo až po dvouhodinovém úsilí.

Chytání dikobraza, který utekl z plzeňské zoo Foto: Záchranná stanice živočichů v Plzni
Ze zoo v Plzni utekl dikobraz, šofér si ho spletl s divočákem

„První informaci o jeho výskytu jsme dostali v pondělí, kdy ho v noci zahlédl kousek za Plzní u výpadovky na Karlovy Vary řidič kamiónu. Původně si myslel, že je to divoké prase, a pak nevěřil svým očím, když zjistil, že tam běhá dikobraz,” sdělil Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice živočichů.

Ve středu ostnáče objevil manželský pár z Chotíkova. „Odchyt nám trval dvě hodiny, bylo to náročné, jedná se totiž o velice rychlé zvíře,“ konstatoval Makoň.

Chytání dikobraza, který utekl z plzeňské zoo

Foto: Záchranná stanice živočichů v Plzni

„Nejprve nám zmizel v hustém křoví, a když jsme ho systematicky vytlačili ven, schoval se do své čerstvě vyhrabané nory pod borovicí. Pozadu vytáhnout nešel, a tak jsme ho museli vykopat,“ uvedl Makoň a dodal: „Tři jsme pak měli co dělat, aby nám neutekl. Je to opravdu silné a mrštné zvíře, navíc jeho ostny jsou tvrdé a píchnutí je dosti bolestivé.“

Polapený dikobraz

Foto: DESOP

Dikobraz skončil v záchranné stanici a čeká jej návrat do zoo. „Jde o dospělého jedince, zřejmě přelezl a přeskočil oplocení,“ řekl Právu mluvčí zahrady Martin Vobruba.

Dikobraza z plzeňské zoo chytili v pět kilometrů vzdáleném Chotíkově.

Foto: DESOP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků