Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Mike Segar, Reuters

Žaloval Apple, že z něj prý udělal homosexuála. Mediální tlak nevydržel

Rus, který požadoval od společnosti Apple milion rublů za to, že z něj prý udělala homosexuála, svou žalobu stáhl. Oznámila to jeho advokátka po čtvrtečním jednání soudu. Její klient prý nevydržel zájem médií o případ a obával se výhrůžek od fanoušků žalované firmy. Právníci Applu se novinářům odmítli vyjádřit.

Ilustrační foto. Foto: Mike Segar, Reuters
Žaloval Apple, že z něj prý udělal homosexuála. Mediální tlak nevydržel

„Žalobce nevydržel a požádal mě, abych stáhla žalobu, prostě se nároků zříká a nebude se k nim vracet. Tím to pro nás končí,“ oznámila Sapidžat Gusnijevová podle serveru Rambler.

„Dospěli jsme k závěru, že je nezbytné věc uzavřít, protože příští jednání soudu mělo být veřejné,“ vysvětlila s tím, že žalobce by už nemohl zůstat v anonymitě, u soudu by zaznělo jeho jméno a příjmení. A žít v Rusku jako gay není nic jednoduchého.

Moskvan požadoval od Applu v přepočtu přibližně 362 tisíc korun jako odškodnění za morální újmu kvůli mobilní aplikaci umožňující práci s kybernetickými měnami. Když mu totiž místo objednaných bitcoinů přibylo na účtu 69 jednotek měny GayCon se sloganem „Neodsuzuj, dokud jsi to nezkusil“, rozhodl se pro pokus na vlastní kůži: rozešel se svou dívkou a navázal vztah s jiným mužem. Následoval prý morální rozvrat a duševní újma, protože se už nedokáže vrátit k tradičním hodnotám a neumí si poradit s následky, tvrdil v žalobě, kterou moskevský soud přijal k posouzení.

„Případ se může zdát šílený, ale odehrál se v zemi, která od roku 2013 trestá ‚propagandu netradičních způsobů života‘ mezi nezletilci,“ poznamenala agentura AFP a kromě zákazu propagace homosexuality připomněla i další svízele sexuálních menšin v Rusku. Advokátka Gusnijevová připustila, že její klient se nedokáže svěřit ani svým rodičům, protože ví, že by ho nepochopili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků