Hlavní obsah
Pláž ve skotském Aberdeenu. Foto: Profimedia.cz

Záhadná zdechlina na pláži způsobila poprask

Čas od času moře vydá některá ze svých tajemství. Na plážích se pak objeví záhadná stvoření, u kterých si jeden není jistý, o co že to vlastně jde. Jedna taková záhada se zrodila minulý týden na pobřeží ve Skotsku.

Pláž ve skotském Aberdeenu. Foto: Profimedia.cz
Záhadná zdechlina na pláži způsobila poprask

Záhadná kostra zvířete byla objevena na pláži ve skotském Aberdeenu. Fotografie stvoření se ihned stala hojně diskutovaným tématem a nutno říct, že shodnout se na původu kostry je pořádný oříšek.

Možností je hned několik. Někteří lidé se kloní k variantě, že se jedná o agamu vousatou, která se ve volné přírodě vyskytuje pouze v Austrálii, která je ovšem na hony vzdálená. Dalším názorem je, že se jedná o želvu bez krunýře či o chameleona jemenského, jenž je často chován v teráriích. Vyplavená kostra dokonce někomu připomíná kočku.

Jako nejpravděpodobnější se jeví chameleon. „Ze svých dosavadních znalostí ze studia zoologie se mi tvor podle lebky a hřebenu jeví jako chameleon pardálí. Je to poměrně oblíbený tvor chovaný v domácnostech,“ myslí si Nathanael Litlekalsoy z univerzity v Aberdeenu.

Chameleon pardálí

Foto: Profimedia.cz

Pokud se skutečně jedná o tělo chameleona, zůstává otázkou, jak se dostal na skotskou pláž. O další expertízu byla požádána Královská zoologická společnost Skotska, která však svoje stanovisko zatím neoznámila.

Anketa
Co podle vás vyplavilo moře na skotskou pláž?
Chameleona
64.6 %
Agamu
3.6 %
Kočku
4 %
Želvu bez krunýře
10.2 %
Něco úplně jiného
17.6 %
Celkem hlasovalo 3903 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků