Hlavní obsah
Mladá šelma krátce po úspěšném odchytu minulý týden. Foto: Profimedia.cz

Zachráněného černého pantera ukradli ze zoo

Minulý týden vzbudila rozruch černá kočkovitá šelma procházející se po střechách francouzského městečka Armentières. Drama kolem černého pantera ale nekončí. V noci z pondělí na úterý zvíře kdosi ukradl ze zoo, kam bylo po odchytu přemístěno.

Mladá šelma krátce po úspěšném odchytu minulý týden. Foto: Profimedia.cz
Zachráněného černého pantera ukradli ze zoo

Po úspěšném odchytu minulou středu byla půlroční samička převezena do zoologické zahrady v Maubeuge. Když však zaměstnanci zoo přišli v úterý ráno do práce, našli klec, kde šelma přebývala, vypáčenou.

„Zvíře bylo jediným cílem zlodějů,“ prohlásil starosta města Arnaud Decagny pro agenturu AFP. Dodal, že zloději vyvinuli značné a profesionální úsilí, aby zdolali všechny zámky, které jim stály v cestě, a vyhnuli se bezpečnostním systémům.

Po zlodějích policie stále pátrá, stejně jako po majiteli černého pantera, kterému minulý týden utekl. Ošetřovatelé zoologické zahrady mají obavy o zdraví šelmy, neboť je ještě mladá a postrádá sílu.

Minulý týden černý panter překvapil obyvatele malého města, když se nerušeně procházel po střeše a nakukoval lidem do oken podkrovních bytů. Policii ve spolupráci s ošetřovateli se podařilo zvíře uspat a odvézt do bezpečí. Jak se ukázalo, pouze dočasně.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Po střeše třípatrového domu ve Francii se procházel černý panter

Video: AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků