Hlavní obsah
Humrovi se podařilo utéct z talíře. Foto: Profimedia.cz

Záchranáři vykoupili z restaurace 140 let starého humra

Humři patří k nejcennějším laskominám vyhlášených světových restaurací. Jedna newyorská se ale rozhodla místo do hrnce s vařící vodou jednoho takového klepetáče pustit zpět do moře, přestože za něj zaplatila nemalé peníze. Devět kilogramů vážící korýš byl podle odborníků starý 140 let a jedná se o vzácný exemplář.

Humrovi se podařilo utéct z talíře. Foto: Profimedia.cz
Záchranáři vykoupili z restaurace 140 let starého humra

Humrovi dali zaměstnanci restaurace jméno George. Místo na talíři skončil na dně moře, odkud byl vyloven. Do sítí se dostal prý zcela náhodou, protože podobní letití macci jsou většinou z lovů vyloučeni. Tento se dostal mezi menší a mnohem mladší kolegy omylem.

Z humra se stal maskot restaurace

Restaurace City Crab and Seafood zaplatila za humra sto dolarů, v přepočtu asi 1 990 korun. Jenže místo do hrnce jej kuchaři ihned umístili před fotoaparát a učinili si z něj maskota. Nakonec humra vykoupili členové organizace PETA, kteří desetinohého korýše vypustili zpět do moře ve státě Maine.

„Koupili jsme obřího humra, začali si ho fotit s dětmi a fungovalo nám to spolu docela dobře. Nechtěli jsme ho nikdy prodat, jen s jeho pomocí získat pozornost pro restauraci, a to se podařilo,“ uvedl šéf podniku Keith Valenti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků