Hlavní obsah
Slůně čekalo na záchranu několik hodin. Foto: Reuters

Záchranáři v Keni vyprostili z bahnité jámy slůně, na záchranu čekalo několik hodin

Mládě slona afrického uvízlo v rozbahněné jámě v Národním parku Tsavo v Keni. Bahnem bylo pokryté natolik, že jej téměř nebylo vidět. Podle deníku Daily Mail však skupinka turistů zahlédla jeho pohybující se chobot a zavolala záchranu, které se podařilo mládě včas dostat do bezpečí.

Slůně čekalo na záchranu několik hodin. Foto: Reuters
Záchranáři v Keni vyprostili z bahnité jámy slůně, na záchranu čekalo několik hodin

Podle záchranářů se sloní matka pokoušela uvízlé mládě zachránit, ovšem neúspěšně. „Je zřejmé, že se o záchranu pokoušela. Vynaložené úsilí však vyšlo vniveč, a tak své mládě musela s těžkým srdcem opustit,“ řekla jedna ze záchranářek Angela Sheldricková k akci, která se odehrála počátkem srpna, ale deník o ní informoval až tento týden.

Záchranáři mládě vyprostili pomocí popruhů.

Foto: Profimedia.cz

Záchrannou operaci, která trvala 30 minut, však sloní matka pečlivě sledovala zpovzdálí. „Když jsme začali se záchranou, jedna slonice se k nám přiblížila. Vypadala nervózně, hlavu i ocas povznášela do výšky. Bylo evidentní, že se jednalo o matku. Chvíli se zdálo, že na záchranáře zaútočí, pak si ale možná uvědomila, že se mláděti pokoušíme pomoct,“ popsala.

Po záchraně se mládě znovu setkalo s matkou.

Foto: Profimedia.cz

Všichni zúčastnění museli pracovat rychle, aby dostali mládě včas do bezpečí. Pomocí popruhů slůně přemístili k méně rozbahněným okrajům a následně jej z jámy vyprostili. „Podle všeho tam bylo už několik hodin,“ prozradila Sheldricková.

„Když se mládě znovu postavilo na nohy, ihned běželo za matkou. Bylo to shledání plné radosti, zbytek stáda jej okamžitě přispěchal přivítat,“ uzavřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků