Hlavní obsah
Už oblečený zatčený pilot Andrew Collins Foto: Denver Police Department

Za nahotu na hotelovém pokoji se dočkal obřího odškodného

Když se minulý rok pilot Andrew Collins postavil nahý před okno hotelového pokoje na letišti v Denveru, netušil, že se mu tím změní život. O pár chvil později si pro něj totiž přišla policie, strávil tři dny za mřížemi a na půl roku byl suspendován. Teď mu město Denver vyplatilo odškodné ve výši 300 tisíc dolarů (téměř sedm milionů korun).

Už oblečený zatčený pilot Andrew Collins Foto: Denver Police Department
Za nahotu na hotelovém pokoji se dočkal obřího odškodného

Ve čtvrtek 20. září loňského roku se Andrew Collins, pilot společnosti United Airlines a bývalý člen amerického letectva, probudil na hotelovém pokoji letištního hotelu v Denveru. Chystal se právě do sprchy, svlékl se do naha, když vtom mu zazvonil telefon.

Collinsův telefonní hovor trval 24 minut a celou tu dobu stál pilot před oknem v 10. patře hotelu. Když mobil položil, zamířil konečně pod sprchu, vtom ho ale zase vyrušilo bouchání na dveře. Pilot si oblékl kalhoty a šel otevřít. Za dveřmi stáli policisté, kteří překvapeného muže okamžitě zatkli. Kdosi na letištním terminálu totiž uviděl nahého Collinse v okně a pohoršilo ho to natolik, že zavolal strážce zákona.

Pilot byl obviněn z neslušného obnažování, strávil tři dny ve vazební cele a kvůli incidentu byl až do výsledku soudního jednání coby pilot suspendován a nemohl létat. V březnu letošního roku soudce případ smetl ze stolu.

Podle zákona státu Colorado spáchá osoba trestný čin neslušného obnažování v případě, kdy vědomě obnaží své genitálie před zraky jiné osoby s tím, že chce u dotyčné osoby vyvolat pohoršení a upokojit tak své sexuální potřeby.

Není trestné být nahý v hotelovém pokoji, uvedl advokát

Craig Silverman, pilotův právník, uvedl, že z případu bylo zřejmé, že skutková podstata trestného činu naplněna nebyla. Silverman dodal, že jeho klient ani nemohl někoho na více než 90 metrů vzdáleném terminálu vidět, takže netušil, že někdo uvidí jeho.

„Kapitán Collins žil v domnění, že je sám a nikdo ho nevidí. V Denveru není zločinem být nahý a zcela jistě není zločinem být nahý v hotelovém pokoji,“ uvedl právník.

Denver minulý pátek souhlasil, že Collinsovi vyplatí částku 300 tisíc dolarů coby odškodné. „I když možná město Denver popíralo odpovědnost, nakonec muselo zaplatit za to, co se 20. září událo,“ uzavřel Collinsův právník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků