Hlavní obsah
 

Z havarované dodávky se vysypaly milióny, lidé jich vrátili jen část

Hongkongská policie vyzvala občany, kteří si přivlastnili peníze z dodávky, jež na Štědrý den havarovala, aby je vrátili. Vůz převážel bankovky v hodnotě 35 miliónů hongkongských dolarů (102 miliónů korun), které se z něj a po havárii vysypaly.

 
Z havarované dodávky se vysypaly milióny, lidé jich vrátili jen část

Než na místo dorazila policie, seběhly se k místu desítky lidí a začaly peníze sbírat. Policistům se podařilo zachránit 20 miliónů hongkongských dolarů. Policie upozornila, že použití bankovek bude považováno za závažný trestný čin.

Zatím se přihlásilo 27 občanů. Donesli zpět skoro pět miliónů hongkongských dolarů, přičemž dva z nich vrátili po miliónu a jeden dva milióny. V dodávce bylo podle místního tisku celkem 525 miliónů hongkongských dolarů.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Policie prohledává okolí místa, kde na Štědrý den havarovala dodávka s penězi

Video: Reuters

Incident se stal o Štědrém dnu v poledne místního času na jedné z nejrušnějších dopravních tepen ve čtvrti Wan Chai. Zájem o náklad havarované dodávky vyvolal dopravní chaos, jelikož mnoho řidičů zastavilo své vozy v jízdních pruzích a běželo sbírat. Pořádek nastal, až dorazili ozbrojení policisté, kteří místo uzavřeli a posbírali peníze do beden.

Bezpečnostní agentura počítá, že přijde o milióny

Lidé viděli nejenom rozházené jednotlivé bankovky ale také ruličky srolovaných peněz. Jeden ze svědků sdělil listu South China Morning Post, že viděl, jak jedna na pohled velmi spořádaná dáma z místa odcházela s desítkou těchto svazků, v nichž byly bankovky o hodnotě 500 hongkongských dolarů: "Měla náruč peněz, vzala si tolik, kolik byla schopná pobrat, a pak prostě zmizela v ulicích Wan Chai.".

Policie zatím nezná příčinu havárie. Automobil patřil britské bezpečnostní firmě G4S specializované na převoz peněz a podle všeho se mu špatně zavřely zadní dveře. Její mluvčí řekla, že firma počítá se ztrátou v řádu miliónů.

V dodávce jeli tři strážci a vůz ujel 14 kilometrů, než byl incident nahlášen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků