Hlavní obsah

VIDEO: Japonský hostinec zaměstnává dvojici opičáků

Hostinec Kajabukija v severní části Tokia zaměstnává dva opičáky pojmenované Jat-čan a Fuku-čan. Čiperní makakové mají na starosti obsluhu stálých zákazníků, píše agentura Reuters.

VIDEO: Japonský hostinec zaměstnává dvojici opičáků

Mladší z opičáků Fuku-čan podává hostům nahřátý ručník, jímž si podle japonského zvyku otírají ruce předtím, než si objednají japonskou pálenku saké.

Také Jat-čan, kterému je asi 12 let, podává zákazníkům ručník, navíc ale také servíruje drinky.

"Jat-čan to odkoukal ode mne, sledoval mě při obsluze v restauraci," vysvětlil třiašedesátiletý majitel restaurace Kaoru Ocuka.

Obě opičky jsou domácí mazlíčci a k práci v hostinci dostaly požehnání úřadů. Pracují nanejvýš dvě hodiny denně a hosté jejich služby oceňují spropitným ve formě vařených sojových bobů.

"Ti opičáci jsou lepší číšníci než někteří lidé," prohlásil host Takajoši Soeno.

Pro některé zákazníky jsou cvičené opice velkou atrakcí, a tak Ocuka, který si letos opatřil tři další zvířata, doufá, že se mu podaří stejně dobře je vyučit.

"Objednali jsme si další pivo a jeden z nich nám ho přinesl! Je úžasné, jak rozumějí lidské řeči," libovala si jednasedmdesátiletá penzistka Miho Takikawová, která prý do hospůdky chodí zejména kvůli šikovným opičkám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků