Hlavní obsah

VIDEO: Italská církev láká turisty na pláži do nafukovacího kostela

Řeholníci z jihoitalského Molise se rozhodli na pláži Jadranského moře vztyčit nafukovací kostelík. Ten má odradit milovníky opalování a plážového povalečství od nahého slunění a přilákat je naopak ke zbožnému životu a zpěvu svatých písní. V nafukovací replice svatostánku se dokonce budou sloužit mše a konat zpovědi.

VIDEO: Italská církev láká turisty na pláži do nafukovacího kostela

Třicet metrů dlouhý kostelík bude nafouknut na pláži poblíž městečka Molise o víkendu, obsadí ho několik kněžích, kteří budou ochotni vyslechnout zpovědi hříšníků, budou sloužit mše a zpívat svaté písně.

"Budou tam čtyři nebo pět lidí, kteří budou zpívat o Bohu,“ uvedla Chiara Facciová z katolického sdružení Sentinelli del Mattino pro britský list Daily Telegraph.

Ale kostelík bude rušný také v noci. Tehdy chce plážové povaleče odradit od návštěvy nočních klubů a barů v oblasti. Mše a kázání budou probíhat od desíti večer do jedné hodiny ranní.

Také nedaleko Neapole se podle britského listu Daily Telegraph vydala skupina jeptišek na pláž a mezi převlékacími kabinami pomáhají turistům modlit se růženec.

"Koncept plážového kláštera je něco, co oceňují jak výletníci, tak jeptišky samy,“ tvrdil listu kněz Antonio Rungi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků