Hlavní obsah

Vicemiss Košťanová nemůže odletět na Miss Earth

Cestu na Filipíny, kde se v listopadu koná prestižní mezinárodní soutěž Miss Earth, musela na poslední chvíli odříct první česká vicemiss Mirka Košťanová a to kvůli neočekávaným zdravotním problémům. Stav Košťanové se znenadání zhoršil a její lékařka - imunoložka jí nařídila zůstat doma.

Vicemiss Košťanová nemůže odletět na Miss Earth

Místo první vicemiss bude českou republiku reprezentovat na Miss Earth finalistka České Miss Petra Soukupová, která se stala královnou krásy čtenářů a zvítězila i jako Tip poroty.  Na Filipíny odlétá Soukupová 6. listopadu, finále ji pak čeká 26. listopadu.

"S podobnými situacemi se musí počítat a zdraví Mirky je v tomto případě důležitější. Petra Soukupová je důstojnou náhradou. Nejen proto, že je podobný typ jako Mirka, ale v soutěži Česká Miss 2006 přesvědčila porotu a stala se jejím Tipem i Miss čtenářů," řekla ředitelka soutěže Michaela Maláčová o Soukupové.

Za vším stojí neléčená mononukleóza

Těsně před tím, než se stihla Mirka Košťanová vypravit na cestu, objevila doktorka v jejím krku nebezpečné streptokoky a krásce cestu na Filipíny zakázala. Pohledná modelka tak teď musí obden docházet na různé vakcinace a odpočívat.

"Moc jsem se na Miss Earth těšila, ale v tomhle stavu bych tam nebyla moc co platná," řekla vicemiss. Zhoršení jejího stavu je důsledkem kdysi nevyléčené mononukleózy, kterou Mirka v dětství prodělala.

"Jednou za čas to na mě takhle bohužel padne. Léky mám teď na celé tři týdny," potvrdila nám Košťanová. Petře Soukupové, které ji v soutěži Miss Earth nahradí přeje úspěch: "Určitě jí budu držet palce, má to hodně narychlo, ale ona to zvládne," řekla pro Novinky Košťanová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků