Hlavní obsah
Mezzopranistka Lenka Čermáková se letos v létě představí rakouskému publiku. Foto: Jana Šuplerová

Vězeň se díky brýlím nadechl svobody

Sedmatřicetiletý vězeň se pomocí svých brýlí vyprostil z pout a na krátkou chvíli okusil ztracenou svobodu. Francouzští dozorci však byli rychlejší a chovance včas zadrželi.

Mezzopranistka Lenka Čermáková se letos v létě představí rakouskému publiku. Foto: Jana Šuplerová
Vězeň se díky brýlím nadechl svobody

Bývalý drogový překupník, který si ve francouzské věznici ve Villeneuve-les-Maguelone odpykává od loňska šestnáctiletý trest, zatoužil po svobodě. Využil příležitosti a pokusil se uprchnout přímo před očima strážníků, kteří ho sanitkou převáželi do nedaleké nemocnice na krevní testy.

Zámek povolil

Četníci byli předem upozorněni na možný vězňův útěk a věděli, že mu musí věnovat zvýšenou pozornost. Přesto jim unikl zásadní okamžik, kdy se chovanec během převozu vyprostil ze želízek. Postačily mu k tomu obyčejné brýle, jejichž nožičkami se mu šikovně podařilo otevřít zámek u pout.

Po příjezdu do nemocnice četníci sanitku otevřeli a trestanec z ní vyskočil. Dal se na útěk, ale daleko nedoběhl. Strážníci ho totiž zadrželi dříve, než vězeň zmizel v nenávratnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků