Hlavní obsah
 

Veterináři ošetřili popálené medvědy bandážemi z rybí kůže

Veterináři z Kalifornské univerzity vytvořili speciální bandáže z rybí kůže, aby mohli ošetřit popáleniny na tlapách dvou medvědů. Ti se v prosinci stali oběťmi požáru Thomas, který byl vůbec největším požárem v kalifornských dějinách.

 
Veterináři ošetřili popálené medvědy bandážemi z rybí kůže

Zranění medvědů bylo natolik vážné, že se kvůli velkým bolestem nemohli postavit ani na nohy. Vedoucí tamní veterinářské kliniky Jamie Peytonová si s ošetřením medvědů nevěděla rady, neboť léčba divokých zvířat s takovým stupněm popálenin nebyla podle jejích slov prozatím uskutečněna.

Po chvíli si ale naštěstí vzpomněla na lékařský tým z Brazílie, o kterém četla, že léčil lidské popáleniny pomocí rybí kůže, a nechala se tímto postupem inspirovat.

Veterináři vytvořili speciální bandáže ze sterilizované kůže tilápií, které následně medvědům připevnili na popálené tlapy. Podle tamní kliniky se jednalo o vůbec první léčbu tohoto typu na medvědech v USA.

„Není nic uspokojivějšího, než když vyzkoušíte novou terapii na zvířeti, které nemůže kvůli bolestem chodit, a ono se ihned po probuzení zvedne na nohy,“ svěřila se Peytonová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků