Hlavní obsah

Ve studené Vltavě se koupal rekordní počet plavců

Rekordních 223 plavců se v pondělí účastnilo 65. ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma, který se už tradičně koná v Praze na Vltavě u Národního divadla. Přišlo i 63 plavkyň. Plave se už od roku 1923 a dosavadní rekord byl v roce 1976, kdy si přišlo na Štěpána do Vltavy zaplavat 214 plavců.

Ve studené Vltavě se koupal rekordní počet plavců

Podmínky byly příznivé. Vzduch měl teplotu šest stupňů a voda 5,6 stupně Celsia, což bylo více, než pořadatelé očekávali. Právě nadprůměrná teplota vody i vzduchu přilákala na Slovanský ostrov, odkud plavci startují, rekordní počet lidí, říkali někteří účastníci.

Na nejdelší 750 metrů dlouhé trati, která se plave na počest prvního českého pokořitele kanálu La Manche Františka Venclovského, byla nejrychlejší Eliška Novotná, v patách ji následoval nejrychlejší muž Petr Tomášek.

Memoriál Alfreda Nikodéma je nejstarší a nejznámější otužileckou soutěží v Česku. Jmenuje se po pražském zlatníkovi a průkopníkovi otužileckého plavání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků