Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ve stoletém klavíru bylo ukryté zlato

Značné množství zlata objevili majitelé klavíru vyrobeného před více než sto lety v anglickém hrabství Shropshire. Drahý kov byl ukrytý v nástroji možná celé století. Majitelé na to přišli náhodou, když nechali piano opravit a naladit. Úřady se snaží vypátrat, komu zlato patřilo, informoval server BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ve stoletém klavíru bylo ukryté zlato

Nejmenovaní majitelé, jimž byl klavír před nedávnem darován, učinili objev před Vánoci a hned se obrátili na muzeum ve městečku Ludlow.

„Bylo to pro mě překvapení. Jsem sice archeolog zvyklý zacházet s poklady, ale spíše jsem zvyklý na středověké brože. Něco takového jsem nikdy neviděl,“ řekl Peter Reavill z Britského muzea.

Kolik zlata klavír ukrýval, nebylo zveřejněno. Odborníci se však podle BBC domnívají, že ho tam někdo úmyslně schoval.

Úřady nyní ověřují, zda je možné najít původní majitele. Zatím se zjistilo, že bylo vyrobené londýnskou firmou Broadwood & Sons a dodáno hudebninám v Essexu. O jeho dalším osudu se zatím nic neví, pouze záznamy z roku 1983 ukazují, že nástroj odkoupila jedna místní rodina, která se pak přestěhovala do Shropshiru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků