Hlavní obsah

V Uruguayi zabil jediný blesk najednou 52 krav

Poněkud bizarní nehoda se udála v Uruguayi, kde při bouřce udeřil blesk do ranče a zabil najednou 52 kusů dobytka. Tamější deník Le Pais uvedl, že se krávy během bouřky těsnaly na kovový plot, kterým prošel po zásahu blesku silný výboj a zvířata na místě usmrtil.

V Uruguayi zabil jediný blesk najednou 52 krav

Občané uruguayského departmentu San José se přesvědčili, jak velkou paseku dokáže jedna jediná bouře napáchat. Nešťastně mířený blesk vybil takřka celý ranč. Krávy, které byly na plotě namáčkané, zabil výboj okamžitě a vzhledem k tomu, že byly mokré od deště, tak se výboj rychle přenesl i na další, které se jich dotýkaly.

Fotografie, kterou uvolnilo tamější policejní oddělení, ukazuje, jak vedle sebe leží mrtvá černá a hnědá zvířata.

Podle expertů se krávy často těsnají během bouřek okolo plotů, jelikož hledají ochranu a pocit bezpečí během špatného počasí. Meteorologa Fernanda Torenu prý nepřekvapilo, že jeden jediný blesk zabil tak vysoké množství zvířat. Nazval to však "opravdu velkou smůlou".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků