Hlavní obsah

V Rumunsku se v bílém mohou vdávat jen panny

Rumunské nevěsty, které měly před svatbou nemanželský sex, dostaly zákaz oblékání tradičních bílých šatů. Tamní kněží tak chtějí páry ochránit před životem v hříchu. Nové pravidlo začal prosazovat otec Petrica Bratu. Ten od žen, které by si i přes svůj předsvatební sexuální život chtěly užít svatbu v bílém, vybírá pokutu, respektive poplatek, v přepočtu mezi čtyřmi sty až třemi tisíci korunami.

V Rumunsku se v bílém mohou vdávat jen panny

"Poplatek je závislý na tom, jak čilý sexuální život pár před svatbou vedl. Bílá je symbolem čistoty. Chci, aby to tak zůstalo i nadále. Mladá generace musí vědět, že není nic posvátnějšího než manželství," vysvětluje otec Bratu důvod, proč přistoupil k vybírání "poplatku" za znovuzískání panenství a možnost vdávat se v bílém.

Největší částky za vykoupení si musí připravit těhotné nevěsty a páry, které už mají nemanželské děti. To se ale svatebčanům vůbec nelíbí. "Svatby jsou už teď drahé, takže každá koruna navíc je děs." Kněz se kdysi doslechl, že jsem měla před manželem nějakého přítele, a před obřadem ode mě za to chtěl peníze, jinak se prý nemůžu vdávat v bílých šatech," postěžovala si sedmadvacetiletá Rumunka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků