V Praze se přes nepřízeň počasí konalo mistrovství světa v kuličkách

– Praha

Pošmourné počasí ani déšť v sobotu neodradil hráče od účasti na Mistrovství světa v kuličkách, které se konalo v Praze. Techniku a zručnost v parku pod Petřínem změřilo 26 soutěžících z Česka a Německa, uvedl prezident Českého kuličkového svazu Petr Šejba.

Pod rozhlednou na Petříně v Praze se uskutečnilo mistrovství světa v kuličkách.

Na mistrovství byli zastoupeni hráči všech věkových kategorií, nejčastěji od 20 do 50 let. Účastnili se i dva junioři mezi 11 až 12 lety, kteří se v národním žebříčku umístili kolem 30. místa.

Na mistrovství byli zastoupeni hráči všech věkových kategorií, nejčastěji od 20 do 50 let. Účastnili se i dva junioři mezi 11 až 12 lety, kteří se v národním žebříčku umístili kolem 30. místa. Na rozdíl od kolektivních sportů, kde se fandí a řve, je atmosféra kuličkových turnajů jiná. Hru sleduje dav lidí, ale je u toho hrobové ticho. V takových situacích prý nervy začínají pracovat. "Třeba ve finále je cítit, že o něco skutečně jde, to nelze ignorovat," popsal Šejba napětí, kdy prý o životním úspěchu může rozhodnout poslední cvrnknutí. Šéf svazu prý kdysi začal hrát kuličky nejdříve s dětmi. Brzy však hra začala bavit víc dospělé než děti. Přesto vášeň pro kuličky podle Šejby neznamená návrat k dětství, snad kromě úvodních turnajů.

"Prvotní impulzy můžou být různé, ale potom to jsou věci, které má člověk tady uvnitř (ukazuje si na srdce) a těžko se nějak racionálně popisují," dodal. Prý stačí půjčit člověku pár kuliček a pochopí sám. Snad i proto byly na místě k vyzkoušení tréninkové důlky pro diváky.