Hlavní obsah

V Kalifornii mají výdejní automaty na marihuanu

Výdejní automaty na marihuanu jsou snem každého milovníka této drogy. Z Česka je to k nejbližšímu ale více než půlden letadlem. Mají je podle britského BBC v Kalifornii, kde jsou určeny výhradně pacientům, jimž drogu předepsal lékař například jako podpůrný lék při Parkinsonově chorobě.

V Kalifornii mají výdejní automaty na marihuanu

Přístroje vydávající drogu jsou však zabezpečeny nejen dokladem určujícím totožnost, ale také snímkem obličeje a otiskem prstů. Takže každý pacient, jemuž lékař předepíše marihuanu, musí u automatu předložit předpis a poskytnout přístroji sejmutí otisků prstů či vyfocení obličeje.

Zatím v USA podle BBC užívání marihuany jako podpůrného léku zejména při bolestivých symptomech povolilo osm států. Federální zákony ji však jako oficiální lék neuznávají. Vince Mehdizadeh, majitel obchodu s bylinami Herbal Nutrition Centre v Los Angeles, má první dva automaty, které byly v Kalifornii instalovány.

„Jakmile byl uživatel vyfocen, sejmou se mu otisky prstů a ukáže svůj předpis, je mu vydána karta, která v těchto automatech funguje. Hned u přístroje ho uvítá ochranka. Pak do přístroje vloží svou kartu a poskytne otisky prstů, aby prokázal, že je majitel karty. Kamera pak sejme jeho obličej, potvrdí, že je skutečně u přístroje. Pak dostane svůj lék a odejde,“ popsal proces Mehdizadeh.

Automaty se mají začít postupně šířit po celých Spojených státech. Federální vláda však neuznává tuto drogu jako oficiální lék a ve celé unii je marihuana stále zakázanou drogou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků