Hlavní obsah
Na pláži poblíž Benátek už si děti hrady z písku nepostaví. Foto: Profimedia.cz

V Itálii zakázali bikiny, líbání v autě a hrady z písku na pláži

Na dovolené v Itálii letos nemile překvapily turisty vyhlášky, které působí mnohdy dost bizarně. Na různých částech jihoevropské země totiž starostové měst vydávají různá omezení a zákazy, na jejich základě je například zapovězeno odejít z pláže v bikinách, nosit ve městě "hlučné" dřeváky či postavit si na pláži hrad z písku.

Na pláži poblíž Benátek už si děti hrady z písku nepostaví. Foto: Profimedia.cz
V Itálii zakázali bikiny, líbání v autě a hrady z písku na pláži

Například starosta Eboli zakázal líbání v autech. Pokud kdokoli přitiskne své rty k ústům své lásky na sedadle vozu, hrozí mu až 500 eur pokuty (asi dvanáct tisíc korun). Na pláži v Eraclea poblíž Benátek se zase nesmí stavět hrady z písku. Opět hrozí pokuta, tentokráte 250 eur (asi šest tisíc korun).

Vše vychází z vládou podporované kampaně na snížení kriminality v zemi. Výsledkem je pokuta 360 eur (asi 8 650 korun) za kouření na pláži v Oristanu na Sardinii. A Češi coby vášniví houbaři by si neměli zase všímat záplavy hřibů v horách Alto Adige. Za sběr tam totiž hrozí pokuta 113 eur (asi 2 700 korun).

Na Capri zakázali pobíhání v bikinách mimo vyhrazené pláže, přitom žena takto spoře oděná nesmí zabloudit ani o malý kousek za hranice pláže. Krmit holuby se nesmí v Lucce, provozovat ohňostroje v Positanu (vyjma sobot) a sekat trávu o víkendu ve Forte di Marmi.

Vláda také v celé zemi zakázala poskytování masáží na plážích. V posledních letech se tam totiž doslova roztrhl pytel s masérkami z Číny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků