Hlavní obsah
 

V Hongkongu zatkli první zloděje peněz z havarované dodávky

Hongkongská policie zatkla dva lidi, kteří spolu s ostatními sbírali bankovky, jež při nehodě dodávky vypadly na rušnou silnici. Na Štědrý den se takto vysypalo 35 miliónů hongkongských dolarů (102 miliónů Kč), z nichž se přivolaným mužům zákona podařilo sebrat jen asi 20 miliónů. Motoristé i chodci byli totiž rychlejší a pouze 30 jich vyslyšelo výzvu policie, aby přišli peníze vrátit.

 
V Hongkongu zatkli první zloděje peněz z havarované dodávky

Zatím se tak podařilo dostat zpět skoro šest miliónů hongkongských dolarů. Místní tisk uvedl, že asi devět miliónů stále schází.

Celý incident zachytila bezpečnostní kamera a některé z rychlých sběračů lze na snímcích identifikovat. Podle listu South China Morning Post byli zatím zatčeni dva lidé - třiačtyřicetiletý muž a šestatřicetiletá žena. Ti projížděli ve voze taxi zrovna ve chvíli, kdy silnicí létaly bankovky. Přinutili taxikáře zastavit a šli sbírat. U muže policie našla pod postelí v hotovosti 165 000 hongkongských dolarů, žena peníze ukryla stejným způsobem. Oba jsou obviněni z krádeže.

Policie dál prochází kamerové záběry a snaží se identifikovat automobily podle poznávacích značek. „Co nejdříve zatkneme všechny,“ řekl velitel Addy Li Chi Kin.

Incident se stal o Štědrém dnu v poledne místního času na jedné z nejrušnějších dopravních tepen ve čtvrti Wan Chai. Vůz patřil britské bezpečnostní firmě G4S, která se specializuje na převoz peněz, a měl podle všeho špatně zavřené zadní dveře.

Firmu si k transportu peněz najal finanční ústav Bank of China, který již oznámil, že bezpečnostní firma se mu omluvila a slíbila, že ztrátu nahradí. V dodávce, z níž vypadly tři krabice s penězi, byli tři strážci. Vozidlo ujelo ještě 14 kilometrů, než byl incident nahlášen. Policie ihned oznámila, že lidé, kteří si peníze ponechají, riskují obvinění ze závažného trestného činu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků