Hlavní obsah
 

V americkém Powerballu padl jackpot 400 miliónů dolarů

Majitel tiketu s vítěznými čísly americké loterie Powerball vyhrává 400 miliónů dolarů (osm miliard korun). Zástupci loterie ve středu oznámili, že tiket byl prodán u benzinové pumpy v kalifornském Milpitasu. Jde o šestou nejvyšší výhru v historii americké loterie a čtvrtou nejvyšší v Powerballu.

 
V americkém Powerballu padl jackpot 400 miliónů dolarů

Sázkařská společnost zveřejnila vítězná čísla, avšak žádné informace o případném výherci. Vítěznou kombinací středečního losování je 1, 17, 35, 49, 54 a 34. Nikdo ze sázejících nevyhrál v Powerballu první cenu od Vánoc, takže jackpot se od té doby navýšil patnáctkrát, sdělila mluvčí loterie Carolyn Hapemanová.

Jestliže se vítěz přihlásí a rozhodne si výhru vybrat najednou, získá po odpisu daní 227,8 miliónu dolarů. Tiket na sázku v Powerballu, který se hraje ve 43 amerických státech, stojí dva dolary. Naděje na získání hlavní ceny je jedna ku 175 miliónům.

Rekordní výhru ve výši 590 miliónů dolarů před zdaněním získal sázející z Floridy loni v květnu. Kancelář tvrdí, že jackpot činí v průměru 255 miliónů dolarů a že 70 procent vítězů vyplnilo svá čísla podle náhodného výběru počítače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků