Hlavní obsah
Samozvaný prorok Harold Camping tvrdil, že v pátek nastane konec světa. Foto: TV, Reuters

V Americe se hnuly hroby. A to má dnes nastat konec světa

Kalifornský kazatel Harold Camping předpověděl na pátek konec světa. Přesněji řečeno, předpověděl ho již potřetí, a jak je patrné, zatím se ani jednou netrefil. Jeho předpověď, že Bůh zachrání 21. května 200 miliónů křesťanů, se nenaplnila. Předpověď směřující na pátek se zatím nikterak nevyvíjí, ačkoli někteří zatvrzelci tvrdí, že našli něco, co prý konec světa jasně symbolizuje...

Samozvaný prorok Harold Camping tvrdil, že v pátek nastane konec světa. Foto: TV, Reuters
V Americe se hnuly hroby. A to má dnes nastat konec světa

Když Camping předpověděl konec světa na rok 1994, stamilióny lidí se opravdu obávaly o svůj život. Když se ale nic nestalo, Camping konstatoval, že došlo v jeho výpočtech k matematické chybě. Na scénu se vrátil v tomto roce, kdy oznámil apokalypsu na 21. května. Ani tentokrát se netrefil. Nyní nadešel den jeho posledního odhadu a má nastat katastrofická událost, která zničí celý svět. A zatím stále nic...

Susan Espinozová, mluvčí rozhlasové stanice, kterou Camping vlastní a na které přednáší, odmítá předpověď 90letého muže jakkoliv komentovat. Jen tak mimochodem, Espinozová je Campingova dcera.

V Iowě se dostávají lidské kosti na denní světlo

"Je mi líto, že vás musím zklamat, ale byli jsme ve Family Radio instruováni, abychom nemluvili s médii a tiskem," uvedla mluvčí. Vyjadřovat se nechtějí ani zastánci Campingovy myšlenky.

Na mnoha webech však někteří lidé začali v této souvislosti upozorňovat na hřbitov Oak Grove v americké Iowě. Tam silné deště v roce 2009 zcela spláchly stěnu nedaleké rokle u města Lehigh. To způsobilo, že se celý hřbitov pohnul. V posledních dnech tam místní pozorují výrazné zhoršování nehezkého jevu. Ze země se totiž dostávají na povrch rakve, ale i přímo lidské kosti.

"Jaký jasnější důkaz příchodu konce světa než něco takového, byste chtěli vidět?" tázal se v jedné internetové diskuzi člověk vystupující jako zastánce Campingovy teorie. Ostatní diskutující ho však uzemnili tím, že by jim stačil nějaký důkaz, který by byl rozumně zdůvodnitelný.

Anketa
Hlodají ve vás drobné obavy, že by mohl svět dnes opravdu skončit?
Ano
9.4 %
Ne
90.6 %
Celkem hlasovalo 27204 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků