Hlavní obsah
 

Unavení Izraelci si chodí hromadně zakřičet

Izraelci, kteří jsou unavení z restrikcí zavedených v boji s koronavirem, se napětí zbavují pomocí skupinového křičení. Hromadný jekot jim dodává pocit sounáležitosti i tolik potřebné uvolnění stresu, píše agentura Reuters.

 
Unavení Izraelci si chodí hromadně zakřičet

Chmury Izraelců způsobené koronavirovou krizí nezahnal ani rekordní očkovací plán, v jehož rámci úřady devítimilionové země dosud naočkovaly okolo 38 procent obyvatel. K celkové náladě rovněž nepřispívají předčasné volby plánované na příští měsíc - jde již o čtvrté hlasování za poslední dva roky.

Někteří Izraelci si svou frustraci vybíjejí na četných pouličních protestech, další chodí do přírody a nerušeně křičí.

„Naše skupina se rozhodla setkat, aby uvolnila negativní energii skupinovým řevem,” uvedla Mary Peeryová, která vede deset převážně starších společníků na jekotem protkanou pěší túru skrze pomerančový sad.

„Když na to jdeme ve skupině, je to jako modlitba ... a možná nás bůh uslyší a uvolní nás z toho covidového prokletí,” dodává.

Skupinka se při křičení shlukla k sobě a její členové si sundali masky, což přilákalo pohledy kolemjdoucích. Podle organizátorů ale podobná terapie nepředstavuje velké zdravotní riziko; všichni členové skupinky si navíc buď covidem-19 prošli, nebo jsou očkovaní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků