Hlavní obsah

Umírající chlapec chtěl na hrobě fotbalový míč, církev byla proti

Až po celoněmeckém protestu více než 140 000 lidí na sociální síti povolila tamní církev rodičům zesnulého devítiletého chlapce umístit na hrob míč s logem jeho oblíbeného fotbalového klubu Borussia Dortmund. Takové přitom bylo výslovné přání umírajícího Jense Pascala, jenž měl nádor na mozku.

Umírající chlapec chtěl na hrobě fotbalový míč, církev byla proti

Příběh vyvolal v Německu mimořádný zájem. Německé noviny otiskly působivé fotografie, na nichž je zachycen trenér Dortmundu Jürgen Klopp při loňské vánoční návštěvě umírajícího chlapce v nemocnici.

Chlapec krátce před smrtí vyjádřil přání, aby jeho náhrobek odrážel jeho fotbalovou vášeň. "Mami, až umřu, chtěl bych mít náhrobek s logem klubu," řekl podle bulvárního deníku Bild matce. Splnilo se mu ještě jedno přání. Několik dní před jeho smrtí letos v květnu se stala Borussia Dortmund bundesligovým mistrem.

Vztyčit náhrobek s vyrytým míčem a klubovým emblémem však nepovolil na svém hřbitově dortmundský kostel Navštívení Panny Marie. Nekřesťanskou symboliku prý zakazují hřbitovní pravidla.

O sporu mezi rodiči a církví se v poslední době dověděla německá veřejnost a na stranu rodiny se okamžitě postavila fanouškovská obec včetně konkurenčních fotbalových klubů jako Bayern Mnichov a Schalke 04. Na Facebooku byla založena stránka Poslední přání Jense Pascala.

Na míči musí být křesťanský symbol

"Žádám církev, aby se neřídila předpisy, ukažte srdce!" uvedl jeden z přispěvovatelů. Poslední přání Jense Pascala podpořilo více než 140 000 lidí a katolická církevní obec couvla. Souhlasí prý s kompromisem, že náhrobek může být vztyčen, ale míč musí být umístěn dole, a ne nahoře, jak bylo původně plánováno. Navíc musí být míč opatřen i křesťanským symbolem. Nejspíš jím bude holubice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků