Hlavní obsah

Umělec házel naříkající kočky do vzduchu, lidé ho nenávidí

Belgický umělec Jan Fabre si zadělal na pořádný malér. Při natáčení dokumentu totiž nechal házet kočky do vzduchu. Zvířata, která po celou dobu utrápeně mňoukala, pak tvrdě dopadala na schody, na nichž umělec tancoval. Video z natáčení uniklo na internet a vyvolalo vlnu nenávisti. Fabre dostává výhružné e-maily, a dokonce byl málem fyzicky napaden, jak informoval deník La Libre Belgique.

Umělec házel naříkající kočky do vzduchu, lidé ho nenávidí

Podivné představení s kočkami už Fabre údajně provedl v minulosti, teď ho předváděl znovu pro francouzský štáb, který o něm natáčí dokument. Belgičan se stal okamžitě po zveřejnění videa terčem kritiky.

Za pouhý týden dostal přes 20 tisíc nenávistných e-mailů. Při běhání v parku ho navíc napadla skupina sedmi mužů s tyčemi v rukou. Podle jeho slov se mu podařilo uniknout jen s vypětím všech sil. Fabre teď pro jistotu přespává každou noc na jiném místě.

„Hluboce se omlouvám za to, jakým způsobem kočky přistávaly na schodech. Chci se omluvit všem milovníkům koček. Nebylo mým úmyslem zranit je, jsou v pořádku,“ řekl Fabre belgické televizi VRT. V rozhovoru pro francouzskou televizi ale umělec prohlásil, že „incident je zveličován a dělá se z něj zbytečná senzace.“

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků