Hlavní obsah
 

Umělec dokončil po 20 letech hyperrealistický portrét

Je to mistrovské dílo se vším všudy. Stejně tak je to v jistém slova smyslu i životní práce, kterou odvedl španělský malíř Antonio Lopez. Po dvaceti letech práce nyní předvedl královské rodině až neuvěřitelně realistický obraz bývalého krále Juana Carlose a dalších členů královské rodiny, na kterém pracoval dvě desetiletí.

 
Umělec dokončil po 20 letech hyperrealistický portrét

Malba měří 300 na 390 centimetrů. Zobrazen je na ní Juan Carlos vedle královny Sofie a princezen Cristiny a Eleny. Výjimečné dílo se stalo součástí výstavy, která nese název „Portréty v královských sbírkách. Od Jana Flanderského po Antonia Lopeze”.

Malíř začal pracovat na svém díle v roce 1994. Zadání od španělské Agentury národního dědictví bylo jasné – namalovat španělskou královskou rodinu ne tak velkolepě, jak je při vyobrazování královských rodin poměrně běžné.

Podle agentury obdržel za svou malbu něco kolem 300 tisíc euro, tedy asi 8,3 miliónu korun. Je běžné, že malíř zanechává na své malbě vyjma podpisu také rok, ve kterém se jeho práce zrodila. Na této je tak 1994–2014, což pro budoucí generace jasně uchovává zprávu, že malíř na obrazu pracoval celá dvě desetiletí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků