Hlavní obsah
Pozvánka na rockový festival Foto: Hana Stropková

Uličníci z Hradu půjdou před komisi

Uličnický čin skupiny mladíků, která v úterý večer na moment přeměnila neonové srdce zářící nad Pražským hradem v otazník, bude mít dohru u přestupkové komise. Policie od nich dává ruce pryč a zvážení jejich potrestání nechává na městské části Praha 1.

Pozvánka na rockový festival Foto: Hana Stropková
Uličníci z Hradu půjdou před komisi

"O celé záležitosti sepsala protokol Hradní policie, která na místě činu zasahovala. Ve středu jej předala policistům z místního oddělení ve Vlašské ulici na Malé Straně. Odtud vše převezme k dalšímu přestupkovému řízení městská část Praha 1," sdělila ve středu mluvčí pražské policejní správy Daniela Razímová.

Skupina zveřejnila manifest

Srdce se začalo měnit po 17. hodině, o hodinu později ale zhaslo úplně, když ho nechala vypnout z bezpečnostních důvodů Správa Pražského hradu - celá zpráva.

Za celou akci stojí skupina, která si říká Z toho ven. "Jestliže se vytratí láska a porozumění, jestliže lidstvo přestane vnímat sdělení těch, kteří jsou jejich součástí, a bude zkoumat pouze formy, a ne obsahy, zbudou jen otazníky," odůvodňuje skupina čin ve svém manifestu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků