Hlavní obsah

Domácím mazlíčkem nemusí být jenom pes nebo kočka, případně zlaté rybičky, ale také úhoř. Hadovitého kamaráda nechává u sebe ve vaně žít už 33 let rodina Richterových z Německa.

Úhoř ve vaně

Dokonce ho naučila vplavat do kbelíku, kdykoli se někdo potřebuje vykoupat, píše agentura Reuters. "Už se stal členem naší rodiny," říká paní Hannelore Richterová, jejíž manžel Paul úhoře ulovil v roce 1969 a přinesl ho k obědu. Děti se ale do úhoře okamžitě zamilovaly, zakázaly rodičům ho zabít, natožpak sníst - a od té doby s nimi zůstal. Když byly děti malé, směl se úhoř koupat s nimi, když odrostly a Richterovi se stěhovali do nového domu, stěhoval se s nimi i úhoř.

V přírodě už by teď docela určitě nepřežil, a tak mají Richterovi jen dvě možnosti - buď si ho nechat, dokud nezemře přirozenou smrtí, nebo ho konečně sníst. Hlad však v Německu nehrozí a z jiných důvodů by se po takové době tasi těžko k tomuto definitivnímu kroku odhodlali, atak shadovitě vypadajícírybou budou muset nadále sdílet domácnost.Úhoři jsou proslulí svou dlouhověkostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků