Hlavní obsah
Slovenská média se snaží zjistit, jak se anakonda do stupavských lesů dostala. Foto: Policie SR

U západoslovenské Stupavy našli dvoumetrovou anakondu

Slovenský přírodovědec a dokumentarista Tomáš Hulík se na sociální síti svěřil neuvěřitelným zážitkem. „Při procházce u Stupavy jsem téměř šlápl na hada. Byla to téměř dvoumetrová anakonda žlutá,“ konstatoval Hulík.

Slovenská média se snaží zjistit, jak se anakonda do stupavských lesů dostala. Foto: Policie SR
U západoslovenské Stupavy našli dvoumetrovou anakondu

Přírodovědec se pořádně lekl, ale po chvíli zjistil, že had je mrtvý. Domovem tohoto hada je Jižní Amerika a ve střední Evropě v zimě nemá šanci přežít.

„Je to druh, který obývá Brazílii, Bolívii, Paraguay a Uruguay, částečně Argentinu. Pokud klesne teplota pod 15 stupňů, pro tyto hady to už není komfortní,“ říká zoolog Ján Kautman.

Téměř dvoumetrová anakonda žlutá.

Foto: Policie SR

Slovenská média si kladou otázku, jak se anakonda do stupavských lesů dostala. Podle odborníků šlo možná o neevidovaného hada, který uhynul a chovatel nechtěl mít potíže s úřady, tak ho prostě vyhodil v přírodě. Věk anakondy nalezené u Stupavy odhadl zoolog Daniel Jablonski na víc než deset let.

Domovem tohoto hada je Jižní Amerika, ve střední Evropě v zimě nemá šanci na přežití.

Foto: Policie SR

Anakonda žlutá dorůstá většinou do délky tří metrů. Z hlediska chovu se jedná o nebezpečného živočicha, chovatel je proto povinný získat povolení pro chov. V případě anakondy nalezené u Stupavy zahájila slovenská policie trestní řízení pro všeobecné ohrožení, za co je maximální sazba jeden rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků