Hlavní obsah
 

Turisté posprejovali thajskou památku, hrozí jim až 10 let v tamním vězení

Až deset let v thajském vězení a pokuta ve výši miliónu bahtů (téměř 700 tisíc korun) hrozí třiadvacetiletému Angličanovi Leemu Furlongovi a stejně staré Kanaďance Brittney Schneiderové poté, co ve čtvrtek v thajském městě Čiang Mai posprejovali historickou památku Tha Phae Gate pocházející ze 13. století, píše deník Daily Mail.

 
Turisté posprejovali thajskou památku, hrozí jim až 10 let v tamním vězení

Incident se odehrál ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny ranní. S ohledem na to, že pachatele při činu zachytila bezpečnostní kamera, je policie našla a zadržela už stejný den odpoledne. Oba se k činu přiznali.

Historická památka Tha Phae Gate v thajském městě Čiang Mai.

Foto: Profimedia.cz

"Scouser" faces 10 years for Chiang Mai graffiti https://bit.ly/2Euctta #Thailand #ThailandNews #ThaiNews #news #ChiangMai

Zveřejnil(a) ThaiVisa - The Nation Thailand News dne Čtvrtek 18. říjen 2018

Turisté policii vypověděli, že se opili v jedné z městských restaurací a že sprej našli ležet na zemi, když se vraceli zpět do hostelu. Posprejovat zeď jim v tu chvíli prý přišlo jako dobrý „vtípek“. Za ten jim nyní podle Daily Mailu hrozí až deset let za mřížemi a pokuta ve výši miliónu bahtů (téměř 700 tisíc korun).

Furlong na zhruba 800 let starou zeď nasprejoval nápis „Scouser Lee“ a Schneiderová písmeno „B“. Zatímco „Lee“ je Furlongovo křestní jméno, „Scouser“ je odkaz na jeho rodný Liverpool, neboť právě tímto termínem jsou lidé z anglického města označováni. „B“ pak patrně značí počáteční písmeno křestního jména Kanaďanky.

And like that...it's gone. Full story: https://www.thaivisa.com/forum/topic/1063454-who-is-scouse-lee-b-police-hunt-foreigners-who-vandalised-tha-pae-gate/

Zveřejnil(a) ThaiVisa - The Nation Thailand News dne Čtvrtek 18. říjen 2018

Tha Phae Gate je dochovaná část pevnosti, která byla ve 13. století vybudována k ochraně města. Nápisy, kterými ji dvojice turistů „ozdobila“, již byly vyčištěny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků