Hlavní obsah
 

Třítýdenní oslík může chodit jen díky obřím růžovým sádrám

Primrose se narodila na farmě ve Velké Británii, bohužel předčasně, což u oslů nebývá běžné. Kvůli tomu se jí nestačily plně vyvinout přední nohy a neměla dost sil, aby se na ně zvládla postavit. Veterináři jí proto vyrobili dvě obří sádrové podpěry, na kterých teď Primrose vyloženě skotačí.

 
Třítýdenní oslík může chodit jen díky obřím růžovým sádrám

Její nohy jsou tak slabé, že by neunesly váhu jejího těla. Pokud by se postavila, mohla by si nenávratně poškodit kolena.

Veterináři na klinice v anglickém městě Bridgnorth proto přišli s nápadem, jak jí opět pomoci na nohy. Vyrobili speciálně pro ní dvě obří sádry. Ty jí nasadili na slabé přední končetiny a doufali, že se s nimi Primrose naučí chodit.

Ukázalo se, že sádrové podpěry jsou pro ní velkou podporou. V ničem jí nepřekážejí a umožnily jí konečně se pohybovat. I přesto, že na klinice nejsou žádní jiní oslové, Primrose celé dny běhá po stájích a své zářivě růžové ozdoby předvádí aspoň ustájeným koním.

Čerstvě narozeného oslíka si oblíbili i návštěvníci kliniky. Primrose je neobyčejně společenská a dokonce ráda pózuje před fotografy i kamerou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků