Hlavní obsah

Téměř devadesátiletý Číňan se dal na studia práv

Co si sám nezařídíš, to nemáš. Spoléhat na druhé je ošidné. K takovému závěru dospěl sedmaosmdesátiletý Číňan, který se navzdory svému požehnanému věku rozhodl usednout do školních lavic a začít studovat práva.

Téměř devadesátiletý Číňan se dal na studia práv

Dohnala ho k tomu neblahá zkušenost s právníkem, který ho velmi zklamal ve vleklém právním sporu. "Dva roky jsem se soudil kvůli bytu a zjistil jsem, jak moc mi chybí právní znalosti," řekl Wang T'ien-pang listu Evening News. Právník, kterého si najal, si spletl občanský případ s administrativní záležitostí.

"Můj případ se táhl dva roky, stálo mě to hodně času a peněz. Dokud jsem ještě trochu schopný, chci se stát sám právníkem," řekl obyvatel města Čeng-čou v provincii Che-nan. Právnická škola prominula statečnému studentovi všechny poplatky.

"Strašně na nás zapůsobil. Je to nejstarší student, kterého jsme kdy měli, a chceme mu pomoci uskutečnit jeho sen," řekl zástupce školy Sun T'i-wen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků