Hlavní obsah
Lucie Bílá na Pálavském vinoraní 2010. Foto: Martin Tesařík

Spielbergova hvězda ozdobí chodník slávy

První hvězda roku 2003, která ozdobí hollywoodský chodník slávy, bude patřit trojnásobnému držiteli Oscara režisérovi Stevenu Spielbergovi. Této pocty se režisér E.T. Mimozemšťana, Čelistí a dalších dech beroucích snímků dočká již tento pátek 10. ledna.

Lucie Bílá na Pálavském vinoraní 2010. Foto: Martin Tesařík
Spielbergova hvězda ozdobí chodník slávy

Spielberg přitom do této doby svou vlastní hvězdu na Walk of Fame v Hollywoodu odmítal. "Jsme rádi, že ho konečně máme," cituje ČTK správce chodníku a čestného starostu Hollywoodu Johnnyho Granta, "klidně mohl dostat hvězdu už před dvaceti lety."

Režisér získal devět nominací na Oscara za filmy: Blízká setkání třetího druhu (1977), Dobyvatelé ztracené Archy (1982), E.T. Mimozemšťan (1983), Purpurová barva (1985), Schindlerů seznam (1993) a Zachraňte vojína Ryana (1998). Pro zlatou sošku si pak na pódium došel za nejlepší režii a nejlepší film v případě Schindlerova seznamu a za nejlepší režii snímku Zachraňte vojína Ryana. V roce 1987 byl Spielberg americkou filmovou akademii poctěn cenou Irvinga G. Thalberga.

V loňském roce Spielberg rozšířil svou filmografii o snímky Minority Report s Tomem Cruisem a Chyť mě, jestli to dokážeš s Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem. Navíc se s Georgem Lucasem chystá na v pořadí čtvrté pokračování "archeologické ságy" o Indiana Jonesovi s Harrisonem Fordem. Na konci prosince fanoušky ujistil, že Indyho otce si opět zahraje Sean Connery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků