Hlavní obsah
 

Špatná zpráva pro vládního kocoura. Britský premiér si pořídil štěně

Nejenom Brexit je přetřásán v Downing street. Nový britský premiér si adoptoval patnáctitýdenní štěně Jacka Russela a mnozí se s nadsázkou obávají, jak na nového obyvatele premiérského sídla zareaguje Hlavní myšilov kabinetu, kocour Larry.

 
Špatná zpráva pro vládního kocoura. Britský premiér si pořídil štěně

Britský premiér Boris Johnson si štěně, které ještě nemá jméno, přinesl v pondělí. Pes pochází z malého zvířecího útulku v Jižním Walesu, kam se dostal poté, co byl zachráněn z ilegální psí množírny.

Johnson se svou přítelkyní Carrie Symondsovou jsou oba velcí milovníci psů, adopce štěněte má pomoci novému zákonu – Lucy´s law, který vstoupí v platnost příští rok v dubnu a který má ukončit činnost ilegálních množíren, kde zvířata trpí v úděsných podmínkách.

Zákon byl pojmenován po fence Kavalír King Charles Španěla Lucy, která zemřela v roce 2016 na zranění spojená právě s otřesnými podmínkami v množírně, ve které vyrůstala. Od příštího roku už nebude ve Velké Británii možné zakoupit štěně nebo kotě bez toho, aby jeho nový majitel viděl matku zvířete v místě jeho narození.

Jak na nového čtyřnohého obyvatele Downing Street zareaguje vládní kocour Larry, zůstává ve hvězdách. Personál čísla deset však doufá, že mladé štěně se přítomnosti kočky přizpůsobí a Larry nebude mít se psem žádné problémy. Koneckonců, podotýká agentura Reuters, Larry už ve funkci přežil dva premiéry - Davida Camerona a Theresu Mayovou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků