Hlavní obsah

Španělé budou celou páteční noc pít

Mladí Španělé se chystají uspořádat v pátek 17. března největší pouliční pitku v historii země. "Pít, pít a zase pít, bavit se a vysmívat se vysokým cenám v barech" zní motto mládeže, která mezi sebou soupeří, kde bude největší tradiční studentská pitka botellón.

Španělé budou celou páteční noc pít

Všechno začali studenti z Granady na jihu země, kterým se stal trnem v oku rekord kamarádů ze Sevilly. V andaluské metropoli se již 16. února sešlo na pět tisíc mladých lidí, kteří pili a pili až do rána. V Granadě je zkrátka chtěli překonat. Nápad se pak šířil jako lavina po celém Španělsku. Madrid, Barcelona, Oviedo, Zaragoza, Bilbao či Burgos přijaly výzvu a chtějí 17. března a v dalších termínech uspořádat jakési "makrobotellóny".

Španělské úřady z toho nemají vůbec radost, že mládež v celé zemi chce oslavit příchod jara tímto způsobem. Ministryně zdravotnictví Elena Salgadová dokonce hovoří o "útoku" na zdraví. Zneklidňuje ji, že se mladí Španělé baví zrovna takhle.

V Madridu, kde taková shromáždění dokonce zakazuje regionální zákon, už úřady varovaly, že udělají všechno, aby 17. března botellónu zabránily. Ironicky poděkovaly organizátorům, že je včas upozornili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků